Dziennikarz Polsatu Sport przypomniał, że Adam Nawałka, zwłaszcza na początku swojej pracy trenerskiej często jeździł na staże do włoskich klubów. - Bardzo cenię włoski futbol - przyznał opiekun reprezentacji Polski. - Strukturę, organizację, szkolenie. Taktykę dopracowaną do perfekcji, przygotowanie fizyczne na bardzo wysokim poziomie - wyliczał Adam Nawałka. - Nigdy nie ukrywałem, że w pierwszej fazie mojej kariery trenerskiej wzorowałem się na włoskiej piłce.

Nie mogło rzecz jasna zabraknąć pytania i o drugiego z naszych grupowych rywali w Lidze Narodów. - To nie jest tak, że po przegranym ćwierćfinale Euro z Portugalią wciąż odczuwamy żal, że przeżywamy ten mecz znów i znów na nowo. Być może zaraz po meczu był drobny niedosyt, ale minął, tym bardziej, że szybko okazało się, że przegraliśmy przecież z mistrzem Europy - opowiadał trener Nawałka.

Roman Kołtoń namówił Adama Nawałkę na krótkie podsumowanie dotychczasowej pracy z kadrą. - Pierwszym podstawowym zadaniem, jakie przed sobą postawiliśmy, było wykorzystanie potencjału Roberta Lewandowskiego - zdradził selekcjoner.

Nasz reporter pytał również o atmosferę, z której słynie ekipa trenera Nawałki. - Atmosfera w reprezentacji jest kapitalna, dbamy o nią, wiemy, jak ważne są relacje między ludźmi i podchodzimy do tej pracy z pasją, z sercem - zaznaczył selekcjoner Biało-czerwonych. - Dobra atmosfera jest jednym z warunków postępu, ale najważniejsze rzeczy dzieją się na boisku. Z pewnością dokonaliśmy wyraźny postęp jak chodzi o organizację gry zarówno w defensywie jak i ofensywie - dodał Adam Nawałka, który na nudę nie narzeka również teraz, kiedy w Polsce ligi nie grają. - Rozjechaliśmy się po całej Europie, staramy się monitorować wszystkich zawodników, którzy mają szansę na powołania. Trenerzy reprezentacji cały czas ciężko pracują - zapewnił.

Cała rozmowa Romana Kołtonia z Adamem Nawałką w materiale wideo.