Teodorczyk się odblokował! Czy utrzyma formę?

Łukasz Teodorczyk w środowym meczu z Waasland-Beveren zdobył pierwszą bramkę od 13 października. Jego Anderlecht zremisował ligowe starcie z siódmym zespołem Jupiler League i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Teodorczyk w 40. minucie strzelił gola na 1:1. Polak umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości po strzale z rzutu wolnego jednego z kolegów i interwencji bramkarza. To trzecie trafienie 26-latka w tym sezonie ligi belgijskiej. Słaby wynik jak napastnika, który od lipca rozegrał w tych rozgrywkach już 26 meczów.

Mecz zakończył się remisem 2:2, choć na dziewięć minut przed końcem "Fiołki" przegrywały 1:2. Skórę drużynie Teodorczyka uratował Kenny Saief, który jednak w doliczonym czasie gry nie wykorzystał rzutu karnego na wagę trzech punktów.

Anderlecht - Waasland-Beveren 2:2 (1:1)
Bramki: Teodorczyk 40., Saief 83. - Ampomah 11., Thelin 81.