Glik i spółka odpadli z Pucharu Francji. Lyon okazał się za mocny

AS Monaco odpadło w 1/16 finału Pucharu Francji. Piłkarze z Księstwa w środę ulegli na własnym stadionie Olympique Lyon 2:3. W pokonanym zespole cały mecz rozegrał Kamil Glik.

Początek nie zapowiadał problemów Monaco. W 13. minucie prowadzenie dał gospodarzom Stevan Jovetic. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili jednak przyjezdni z Lyonu. Najpierw wyrównał Bertrand Traore, a następnie samobójcze trafienie przydarzyło się Djibrilowi Sidibe.

W drugiej połowie Olympique kontynuował dobrą grę, a jej efektem był gol Mariano Diaza w 55. minucie. Monaco zdołało odpowiedzieć jedynie bramką Rony'ego Lopesa.

Trofeum broni Paris Saint-Germain. Stołeczny zespół, który był najlepszy w trzech ostatnich edycjach, pokonał u siebie Guingamp 4:2.