Piłka nożna

Liga Narodów: Wyniki losowania! Polska zagra...

Już 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z Koreą Południową. Będzie to pierwszy mecz na tym obiekcie po jego modernizacji. Ostatni pojedynek rozegrali tam 14 października 2009, przegrywając w eliminacjach mistrzostw świata ze Słowacją 0:1 po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka.


O organizację jednego z meczów fazy grupowej z Włochami lub Portugalią będzie się starał Stadion Śląski. Jednak zarządzający mają ambitniejsze plany, o czym poinformował w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Adam Pawlicki, kierownik działu komunikacji społecznej Stadionu. - Może nawet o obydwa mecze, jeśli tylko będzie taka możliwość. Do działań przystąpimy zapewne zaraz po marcowym spotkaniu z Koreą Południową – powiedział.

 

Chorzowski stadion walczył o prawo goszczenia meczów Euro 2012. Zgodnie z planem miał zostać oddany do użytku 29 kwietnia 2011. Kiedy okazało się, że mistrzostw na Śląskim nie będzie, samorząd województwa postanowił inwestycję dokończyć i stworzyć obiekt wielofunkcyjny. Ostateczny koszt przedsięwzięcia zamknął się kwotą ok. 650 mln zł.