Zwycięstwo Swobody i rekord Zalewskiego na mityngu w Ostrawie

Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 metrów w halowym mityngu w Ostrawie, uzyskując rezultat 7,21. W biegu na 60 metrów przez płotki Damian Czykier był trzeci - 7,70. Na dystansie 300 m nieoficjalny rekord Polski poprawił Karol Zalewski - 32,60.

Jak poinformował na swojej stronie Polski Związek Lekkiej Atletyki, wynik osiągnięty przez Swobodę (AZS AWF Katowice) to jej najlepsze otwarcie sezonu halowego w karierze.

Sprinterka wypełniła minimum na halowe mistrzostwa świata w Birmingham, podobnie jak trzeci w biegu na 60 metrów przez płotki Czykier. Zawodnik KS Podlasie Białystok uzyskał czas 7,70, równy wskaźnikowi na marcową imprezę w Anglii. Piąty w tej konkurencji w Ostrawie był Artur Noga (SKLA Sopot) - 7,79.

W biegu na nietypowym dystansie 300 metrów drugie miejsce zajął Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn). Jego rezultat 32,60 jest nieoficjalnym rekordem Polski. Poprzedni najlepszy czas w tej konkurencji miał Rafał Omelko - 32,73, rok temu również w Ostrawie.

Czwarte miejsce w czwartek na 300 metrów zajął Tymoteusz Zimny (MKS Baszta Szamotuły) - 34,48. Wygrał reprezentant gospodarz Pavel Maslak - 32,52.

W konkursie pchnięcia kulą zdecydowanie zwyciężył Czech Tomas Stanek, z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 21,61. Najlepszy z Polaków, czwarty, był Konrad Bukowiecki (KS AZS UWM Olsztyn) - 20,29.

W biegu na 3000 metrów siódme miejsce zajęła Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) - 8.53,63, a na 60 metrów ósmy był Remigiusz Olszewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) - 6,75.