Euro 2018: Chorwacja zajęła piąte miejsce

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Chorwacji zajęli piąte miejsce w mistrzostwach Europy, które odbywają się w ich kraju. W piątkowym spotkaniu po emocjonującej końcówce pokonali w Zagrzebiu reprezentację Czech 28:27 (16:10).

Gospodarze uzyskali w pierwszej połowie dużą przewagę, prowadzili już 14:8, a do przerwy 16:10.

Kiedy w 42. minucie rzucili bramkę na 23:17, wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Od tego momentu jednak Czesi zaczęli systematycznie odrabiać straty.

W ostatniej minucie, przy stanie 28:27, Czesi mieli piłkę, ale Stanislav Kasparek nie trafił z dystansu.

Najwięcej bramek dla Chorwatów zdobył Zlatko Horvat - 10 (na 11 prób), a dla rywali Ondrej Zdrahala - 13 (21).

Wieczorem odbędą się półfinały. Mistrz świata Francja zmierzy się z Hiszpanią, a mistrz olimpijski Dania zagra ze Szwecją.

W drugiej fazie grupowej odpadli broniący tytułu Niemcy.

Po raz pierwszy od 2002 roku w mistrzostwach Europy nie występują Polacy.

Przed dwoma laty organizatorem ME była Polska. W finale Niemcy wygrały wówczas z Hiszpanią 24:17.