Pierwsze emocje ZIO Pjongczang 2018 już za nami. W konkursie skoków narciarskich na obiekcie normalnym Kamil Stoch zajął czwarte, a Stefan Hula piąte miejsce. Na dużym obiekcie Kamil Stoch został mistrzem olimpijskim, zdobywając trzecie złoto w swej karierze. Przed polskimi skoczkami jeszcze konkurs drużynowy, który odbędzie się w poniedziałek 19 lutego.

 

Program IO Pjongczang 2018 nie jest przystępny dla polskiego kibica ze względu na ośmiogodzinną różnicę czasu jaka dzieli Koreę Południową i Polskę. Rozstrzygnięcia w niektórych dyscyplinach będą zapadać w godzinach nocnych lub porannych, kiedy będziemy jeszcze smacznie spali. Najważniejsze z naszej perspektywy dyscypliny, jak biathlon, skoki narciarskie czy biegi narciarskie będą jednak kończyły się po południu.


IO Pjongczang 2018 zakończą się 25 lutego. Ostatniego dnia igrzysk rozegrany zostanie między innymi finał turnieju hokeja na lodzie, a Justyna Kowalczyk powalczy o medal w biegu techniką klasyczną na 30 kilometrów.

 

TERMINARZ IO PJONGCZANG 2018 (na czerwono finały, pogrubioną czcionką starty Polaków):


19 lutego (poniedziałek):


01:05 - Curling – turniej kobiet
01:30 - Snowboard - Big Air kobiet (kwalifikacje)
02:00 - Narciarstwo dowolne - halfpipe kobiet (kwalifikacje)
02:00 - Łyżwiarstwo figurowe - program krótki par tanecznych (Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew)
06:05 - Curling – turniej mężczyzn
12:00 - Łyżwiarstwo szybkie - wyścig drużynowy kobiet (kwalifikacje; ew. Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska) ; 500 metrów mężczyzn (Artur Waś, Piotr Michalski, Artur Nogal)
12:05 - Curling – turniej kobiet
12:15 - Bobsleje - dwójki mężczyzn - 3. i 4. przejazd (Mateusz Luty, Krzysztof Tylkowski)
13:30 - Skoki narciarskie - konkurs drużynowy na skoczni dużej (reprezentacja Polski)

 

20 lutego (wtorek):


01:05 - Curling – turniej mężczyzn
02:00 - Łyżwiarstwo figurowe – program dowolny par tanecznych (Natalia Kaliszek/Maksym Spodyriew)
02:30 - Narciarstwo dowolne – halfpipe kobiet
04:10 - Hokej na lodzie – turniej mężczyzn
05:00 - Narciarstwo dowolne - halfpipe mężczyzn (kwalifikacje)
06:05 - Curling – turniej kobiet
08:40 - Hokej na lodzie – turniej mężczyzn
11:00 - Kombinacja norweska mężczyzn - skoki na dużej skoczni (ew. Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)
11:00 - Short track – kwalifikacje 1000 metrów kobiet (Magdalena Warakomska); kwalifikacje 500 metrów mężczyzn (Bartosz Konopko)
11:00 - Short track – sztafeta kobiet
12:05 - Curling – turniej mężczyzn
12:15 - Biathlon - sztafeta mieszana (reprezentacja Polski)
12:50 - Bobsleje - dwójki kobiet – 1. i 2. przejazd
13:10 - Hokej na lodzie – turniej mężczyzn
13:45 - Kombinacja norweska mężczyzn - bieg na 10 kilometrów (ew. Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)

21 lutego (środa):


01:05 - Curling - turniej kobiet
01:30 - Snowboard - Big Air kobiet (kwalifikacje)
02:00 - Łyżwiarstwo figurowe – program krótki solistek
02:15 - Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet (ew. Maryna Gąsienica-Daniel)
05:15 - Narciarstwo dowolne - skicross mężczyzn
04:10 - Hokej na lodzie – ćwierćfinał mężczyzn
06:05 - Curling - turniej mężczyzn
08:40 - Hokej na lodzie – ćwierćfinał mężczyzn
08:40 - Hokej na lodzie – turniej kobiet – mecz o brązowy medal
11:00 - Biegi narciarskie - sprint drużynowy techniką dowolną (ew. Maciej Staręga i Dominik Bury; ew. Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk)
12:00 - Łyżwiarstwo szybkie - wyścig drużynowy kobiet (ew. Karolina Bosiek, Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska) i wyścig drużynowy mężczyzn
12:05 - Curling – turniej kobiet
12:40 - Bobsleje - dwójki kobiet - 3. i 4. przejazd
13:10 - Hokej na lodzie – ćwierćfinał mężczyzn

22 lutego (czwartek):


01:05 - Curling – baraże kobiet i mężczyzn
02:15 - Narciarstwo alpejskie - slalom mężczyzn (Michał Jasiczek)
03:30 - Narciarstwo dowolne – halfpipe mężczyzn
04:00 - Snowboard – slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz, Weronika Biela, Oskar Kwiatkowski) - kwalifikacje
05:10 - Hokej na lodzie – finał turnieju kobiet
08:30 - Kombinacja norweska mężczyzn – rywalizacja drużynowa (Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)
11:00 - Short track - 1000 metrów kobiet (ew. Magdalena Warakomska)
11:00 - Short track - 500 metrów mężczyzn (ew. Bartosz Konopko)
11:00 - Short track - sztafeta mężczyzn
11:20 - Kombinacja norweska mężczyzn – rywalizacja drużynowa (Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz)
12:05 - Curling – półfinały mężczyzn
12:15 - Biathlon - sztafeta kobiet (reprezentacja Polski)

23 lutego (piątek):


01:30 - Snowboard - Big Air kobiet
02:00 - Łyżwiarstwo figurowe – program krótki solistek
03:00 - Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska kobiet - supergigant (Maryna Gąsienica-Daniel)
05:15 - Narciarstwo dowolne kobiet – skicross
06:30 - Narciarstwo alpejskie – kombinacja alpejska kobiet - slalom (Maryna Gąsienica-Daniel)
07:35 - Curling – mecz o brązowy medal mężczyzn
08:40 - Hokej na lodzie – półfinał mężczyzn
11:00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów mężczyzn (Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski)
12:05 - Curling – półfinały kobiet
12:15 - Biathlon - sztafeta mężczyzn
13:10 - Hokej na lodzie – półfinał mężczyzn

24 lutego (sobota):


01:30 - Bobsleje – czwórki mężczyzn – 1. i 2. przejazd (Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Miedzik, Arnold Zdebiak)
02:00 - Snowboard – Big Air mężczyzn
03:00 - Narciarstwo alpejskie – zawody drużynowe
04:00 - Snowboard – slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn (ew. Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz, Weronika Biela, Oskar Kwiatkowski)
06:00 - Biegi narciarskie – bieg na 50 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn
07:35 - Curling – finał mężczyzn
12:00 - Łyżwiarstwo szybkie - bieg masowy kobiet (Magdalena Czyszczoń)
12:00 - Łyżwiarstwo szybkie - bieg masowy mężczyzn (Konrad Niedźwiedzki)
12:05 - Curling - mecz o brązowy medal kobiet
13:10 - Hokej na lodzie - mecz o brązowy medal mężczyzn

25 lutego (niedziela):


01:05 – Curling – finał kobiet
01:30 - Bobsleje – czwórki mężczyzn – 3. i 4. przejazd (Mateusz Luty, Grzegorz Kossakowski, Łukasz Miedzik, Arnold Zdebiak)
01:30 - Łyżwiarstwo figurowe – pokazy mistrzów
05:10 - Hokej na lodzie – finał mężczyzn
07:15 - Biegi narciarskie - bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym kobiet (Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec) FINAŁ
12.00 - CEREMONIA ZAMKNIĘCIA

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.