Alpejski PŚ: Hirscher zwycięzcą slalomu w Ga-Pa

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom gigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Lider klasyfikacji generalnej zanotował 55. w karierze zwycięstwo w zawodach cyklu.

Drugie miejsce zajął jego rodak Manuel Feller - strata 1,57 s, a trzecie Amerykanin Ted Ligety - 1,69. Polacy nie startowali. Dla Fellera jest to pierwsze w karierze podium w PŚ.

Hirscher był liderem po pierwszym przejeździe, wyprzedzał Ligety'ego o 0,63 s, a Francuza Alexisa Pinturaulta o 0,94. W drugim Hirscher ponownie był najszybszy i zapewnił sobie 55. zwycięstwo w zawodach pucharowych. Austriak odniósł dziesiątą wygraną w sezonie, a siódmą w slalomie.

Zadowolony ze swojego przejazdu był Ligety, który stanął na podium po dłuższej przerwie. Poprzednio zajął drugie miejsce w supergigancie w Beaver Creek w... grudniu 2015 roku.

Na czwartej pozycji uplasował się ze stratą 1,83 s Norweg Henrik Kristoffersen, który praktycznie już jako jedyny walczy z Austrakiem o "Kryształową Kulę".

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Hirscher - 1254 pkt. Drugi jest Kristoffersen - 1030, a trzeci jego rodak Aksel Lund Svindal, który zgromadził dotychczas 716 pkt.

Gigant w Ga-Pa był ostatnim przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu, które rozpoczynają się 9 lutego.

Hirscher awansował na siódme miejsce klasyfikacji wszech czasów sportów narciarskich uwzględniającej zwycięstwa w zawodach PŚ. Zrównał się na tej liście ze startującą na przełomie lat 80. i 90. szwajcarską alpejką Vreni Schneider.

W zestawieniu uwzględniającym zwycięzców zawodów tylko w narciarstwie alpejskim, został samodzielnie wiceliderem. Na czele tej listy jest Szwed Ingemar Stenmark z 86 wygranymi.