Porażka Iberostaru. Ponitka najlepszym graczem drużyny

Mateusz Ponitka był najlepszym koszykarzem Iberostaru Teneryfa, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z UCAM Murcia 72:74 w 18. kolejce hiszpańskiej ligi ACB. Reprezentant Polski zdobył 16 punktów, miał pięć zbiórek, dwie asysty, dwa przechwyty i cztery straty.

Ponitka był najlepszym strzelcem zespołu. Wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, grał 28 minut i trafił w tym czasie wszystkie pięć rzutów za dwa punkty, sześć z dziewięciu wolnych oraz spudłował dwie próby zza linii 6,75 m. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Brytyjczyk Ovie Soko - 16.

Zespół Tomasza Gielo Joventut Badalona przegrał na wyjeździe z FC Barceloną 79:90. Polak w 22 minuty uzyskał pięć punktów, miał zbiórkę i stratę.

Wyjazdowej porażki doznała także Technyconta Saragossa Michała Michalaka (5 minut - 0 pkt) z Herbalife Gran Canaria 70:90. W meczowym składzie zespołu gospodarzy kolejny raz znalazł się 17-letni Aleksander Balcerowski, ale nie pojawił się na parkiecie.

W sobotę piąte kolejne zwycięstwo w lidze odniosła Unicaja Malaga Adama Waczyńskiego. Wygrała w Burgos z ekipą San Pablo 85:78. Kapitan reprezentacji Polski uzyskał w ciągu 17 minut sześć punktów, (1/2 za dwa, 1/3 za trzy i 1/2 wolnych), miał dwie zbiórki i asystę.

W tabeli prowadzi Real Madryt (17 zwycięstw - 1 porażka), przed obrońcą tytułu Valencią (12-5), Barceloną (12-6) i Unicają (11-7). Iberostar zajmuje ósmą lokatę (10-8), Morabanc Andora Przemysława Karnowskiego (leczy kontuzję) jest 10. (9-9), Tecnyconta (5-13) i Joventut (4-14) plasują się na 15. i 16. miejscu w 17-zespołowej lidze.