Puchar EHF: GTPR Gdynia nadal bez punktu

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne GTPR przegrały w Gdyni z duńskim zespołem Viborg HK 21:32 w czwartym meczu grupy C Pucharu EHF. W drugim spotkaniu prowadzący w tabeli norweski Byasen Handball Elite pokonał Kastamonu Belediyesi GSK z Turcji 26:24.

Piłkarki ręczne GTPR po raz drugi musiały uznać wyższość w Pucharze EHF zawodniczek Viborg HK. W poprzednią niedzielę gdynianki uległy w Danii 24:27, natomiast w rewanżu przegrały we własnej hali 21:32. O wysokiej porażce mistrzyń Polski, które nie mają szansa na awans do dalszej fazy tych rozgrywek, przesądziła fatalna postawa po przerwie. Po 30. minutach był bowiem remis 15:15, ale drugą połowę zespół gości wygrał 17:6.

W 13. minucie po bramce obrotowej Joanny Szarawagi gdynianki prowadziły 8:6, jednak sześć minut później zrobiło się 11:9 dla Viborga. W 25. minucie przyjezdne wygrywały 14:12, ale na przerwę zawodniczki zeszły przy stanie 15:15 – do remisu doprowadziła Kinga Gutkowska.

Katastrofa nastąpiła na początku drugiej połowy. Reprezentantki duńskiego zespołu zdobyły osiem bramek z rzędu i w 40. minucie wyszły na prowadzenie 23:15. Strzelecką niemoc GTPR przerwała Aleksandra Zych, ale rywalki odpowiedziały czterema trafieniami i w 44. minucie wygrywały 27:16. W tym momencie spotkanie było już rozstrzygnięte, a czwarta kolejna porażka podopiecznych trenera Giennadija Kamielina stała się faktem.

Wynik ustaliła rzutem przez całe boisko do pustej bramki duńskiej ekipy rezerwowa bramkarka gospodyń Oliwia Kamińska. W kolejnym meczu mistrzynie Polski zmierzą się w sobotę w Norwegii z drużyną Byasen Handball Elite, z którą przegrały u siebie 22:24.

GTPR Gdynia - Viborg HK 21:32 (15:15)

GTPR: Weronika Kordowiecka, Oliwia Kamińska 1 – Aleksandra Zych 5, Patricia Machado-Matieli 4, Joanna Szarawaga 3, Magdalena Stanulewicz 3, Joanna Kozłowska 2, Katarzyna Janiszewska 2, Kinga Gutkowska 1, Paulina Uścinowicz 0, Natalia Kowalczyk 0, Jagoda Błaszkowska 0, Marta Śliwińska 0, Alicja Pękala 0, Aneta Łabuda 0.

Najwięcej bramek dla Viborg HK zdobyły: Ann Grete Norgaard Osterballe 9, Kristina Joergensen 5 oraz Stine Nielsen i Sanne Van Olphen po 4.