Premierowe dwa gole Świerczoka w Łudogorcu Razgrad! (WIDEO)

Świeżo upieczony reprezentant Polski Jakub Świerczok świetnie wprowadził się do nowej drużyny. Polak, który dziesięć dni temu przeniósł się z Zagłębia Lubin do mistrza Bułgarii - Łudogorca Razgrad zdobył dwa gole w meczu kotrolnym z Bałtiką Kaliningrad, a jego zespół wygrał 3:1.

Runda jesienna była dla Świerczoka bardzo udana. W 21 meczach ligowych aż 16-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Regularność w zdobywaniu bramek zwróciła uwagę Adama Nawałki, który postanowił dać mu szansę w narodowych barwach. 25-latek zagrał ponad 90 minut w listopadowych meczach towarzyskich z Meksykiem i Urugwajem i jest poważnym kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji.

Zimą piłkarz zdecydował sie na przenosiny do Łudogorca, który od kilku sezonów zdominował ligę bułgarską. Pół roku wcześniej, do ekipy "Orląt" dołączył inny reprezentant Polski - Jacek Góralski.

W sparingu z Bałtiką Świerczok wbiegł na murawę w drugiej połowie i zdobył swoje dwa premierowe gole, zapewniając zwycięstwo ekipie prowadzonej przez Bruno Ribeiro.