Koszmarny błąd Cecha. Fabiański i spółka ograli Arsenal!

Ekipa Łukasza Fabiańskiego wraca do żywych! Po ograniu Liverpoolu tym razem poradzili sobie na własnym stadionie z Arsenalem, wygrywając 3:1. Stało się tak m.in. za sprawą koszmarnego błędu Petra Cecha.

Swansea City przystąpiła do spotkania z Arsenalem po niespodziewanym zwycięstwie z Liverpoolem. Trzy punkty zawsze są cenne, ale w przypadku "Łabędzi", które zajmowały przed 25. kolejką ostatnie miejsce w tabeli, miały jeszcze lepszy smak. Gospodarze chcieli więc pójść za ciosem, choć zadanie do najłatwiejszych nie należało. Arsene Wenger na ławce rezerwowych zostawił Henrikha Mkhitaryana, ale w pierwszej jedenastce znalazły się inne gwiazdy.

Jedną z nich był Mesut Ozil. Niemiecki pomocnik kapitalnym podaniem w 33. minucie obsłużył Nacho Monreala, a ten wyskoczył zza linii obrony i pewnym strzałem pokonał bezradnego Łukasza Fabiańskiego. Gracze Arsenalu nie zachowali jednak koncentracji, bo kilkanaście sekund później Alfie Mawson miał mnóstwo miejsca i czasu przed polem karnym, że idealnie zagrał do Sama Clucasa, a ten wyrównał stan meczu.

Reprezentant Armenii pojawił się na boisku w 60. minucie, czyli chwilę przed... bramką dla Swansea! Shkodran Mustafi podał piłkę Petrowi Cechowi, a ten fatalnie skiksował! Futbolówka trafiła do znajdującego się tuż przed nim Jordana Ayew, który nie miał problemów w wpakowaniem jej do siatki. Choć to Arsenal miał odrabiać straty, to ostatniego gola strzelił piłkarz gospodarzy. Po raz drugi uczynił to Clucas, wykorzystując opieszałość defensywy "Kanonierów".

Swoje zrobił za to Liverpool, który już do przerwy prowadził z beniaminkiem z Huddersfield 2:0. Gola strzelili Emre Can oraz Roberto Firmino. W końcówce wynik ustalił Mohamed Salah strzałem z rzutu karnego.