Zdecydowanym faworytem spotkania byli goście, którzy po 22 ligowych kolejkach mieli na swoim koncie 23 punkty więcej niż rywale z Bergamo. Atalanta obecnie plasuje się na 8. miejscu w tabeli Serie A, tuż za drużyną AC Milan. "Stara Dama" piastuje zaś funkcję wicelidera, tracąc do SSC Napoli zaledwie jedno "oczko".

Zespół z Neapolu, którego barwy reprezentują Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik, odpadł w ćwierćfinale Pucharu Włoch właśnie kosztem Atalanty (1:2). Wcześniej piłkarze z Lombardii wyeliminowali US Sassuolo Calcio (2:1). Po drodze do półfinału Juventus musiał z kolei pokonać Genoę (2:0) oraz byłą drużynę Kamila Glika Torino FC (2:0).

Zgodnie z oczekiwaniami mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia "Bianconerich". Zaledwie 3 minuty po pierwszym gwizdku Gonzalo Higuain pomknął z piłką w pole karne gospodarzy i pięknym strzałem w kierunku prawego słupka pokonał Etrita Berishę.

W 23. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zatrzymał Mehdi Benatia i po obejrzeniu powtórki VAR sędzia Paolo Valeri zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do ustawionej w odległości 11 metrów od bramki piłki podszedł Alejandro Gomez, jednak jego strzał w fenomenalnym stylu obronił Buffon. Legenda Juventusu wspięła się na wyżyny bramkarskiego rzemiosła również w 89. minucie, broniąc groźny strzał Josipa Ilicicia.

Jak się okazało trafienie Higuaina było jedynym golem w tym meczu, w rezultacie Juve wypracowało sobie skromną zaliczkę przed rewanżem u siebie.

Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 0:1 (0:1)
Bramka: Higuain 3

Żółte kartki: Toloi, Masiello - Chiellini, Bentancur.

Atalanta: Berisha - Toloi, Masiello, Palomino - Hateboer, de Roon, Freuler, Castagne - Cristante (77' Barrow) - Gomez (82' Petagna), Cornelius (46' Ilicic).

Juventus: Buffon - De Sciglio, Benatia (82' Barzagli), Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanić (89' Bentancur), Matuidi - Costa (63' Bernardeschi), Higuain, Mandzukić.

Sędzia: Paolo Valeri.