W obecnym okienku transferowym Łazienkowską 3 opuścił Tomasz Jodłowiec, a w środę prawdopodobnie odejdzie Thibault Moulin, który przechodzi obecnie testy medyczne w PAOK Saloniki. Z tego względu "Wojskowi" rozglądają się za zawodnikami, którzy mogliby wypełnić powstałą w środku pola dziurę. Jak przyznał Romeo Jozak wybór padł na Philippsa oraz Maigę. Pierwszy z nich przyleci do Warszawy w czwartek, a drugi w niedzielę. Następnie prawdopodobnie dołączą oni do legionistów przebywających na zgrupowaniu w Hiszpanii.

Philipps jest 23-letnim defensywnym pomocnikiem, występującym na co dzień w FC Metz. W obecnym sezonie rozegrał 14 meczów w barwach 11. drużyny ligi francuskiej. W swojej karierze ma również 40 występów w reprezentacji Luksemburga.

Maiga jest od niego o rok młodszy i występuje na środku pola. W rundzie jesiennej rozegrał 11 meczów w Saint-Etienne, w trakcie których strzelił 1 gola.

- W czwartek na testy medyczne do Warszawy ma dotrzeć Chris Philipps, a w niedzielę Habib Maiga, choć w tym drugim przypadku nie ma jeszcze ostatecznego porozumienia, ale mam nadzieję, że zostanie osiągnięte jeszcze dziś. Być może Philipps dotrze jeszcze na zgrupowanie do Hiszpanii. Czy to już koniec transferów? Niekoniecznie. Być może jeszcze jeden zawodnik przyjdzie, ale nie mogę zdradzić jego personaliów - powiedział Romeo Jozak.