NHL: Dwunasty hat-trick Małkina w zwycięskim meczu "Pingwinów"

31-letni Rosjanin Jewgienij Małkin zanotował 12. hat-tricka w karierze, a jego zespół Pittsburgh Penguins wygrał z San Jose Sharks 5:2 we wtorkowym meczu ligi NHL.

Małkin wpisał się na listę strzelców w 40., 47. i 59. minucie. Rozpoczął swój koncert gry przy stanie 1:2. W tym sezonie zdobył już 26 goli.

Wyróżnił się również Matt Murray, który obronił 40 strzałów. To był pierwszy występ 23-letniego bramkarza po krótkiej przerwie w grze; niedawno zmarł jego ojciec.

Drużyna "Pingwinów", mistrz NHL w dwóch poprzednich sezonach, wygrała osiem z dziesięciu ostatnich spotkań. W tabeli Konferencji Wschodniej zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 59 punktów. Zdecydowanie prowadzą Tampa Bay Lightning (najlepsi w całej lidze) - 71.

We wtorek zespół Lightning na wyjeździe przegrał z Winnipeg Jets 1:3. Bramkarz zwycięskiej ekipy Michael Hutchinson zatrzymał 23 uderzenia rywali w swym pierwszym występie w obecnych rozgrywkach. Hokeiści Jets przegrywali po pierwszej tercji 0:1, ale w drugiej uzyskali dwie bramki autorstwa Patrika Laine'a i Kyle'a Connora. W ostatniej części sukces przypieczętował Bryan Little.

Trzymające w napięciu spotkanie obejrzeli kibice w Calgary, gdzie miejscowi Flames przegrali z jedną z rewelacji sezonu Vegas Golden Knights 2:4. Na niecałe dwie minuty przed końcem gospodarze prowadzili 2:1...

W zaledwie 10 sekund przeciwnicy strzelili dwa gole (Erik Haula i Jonathan Marchessault), zaś w ostatniej minucie rezultat ustalił David Perron uderzeniem do pustej bramki. Trzy trafienia hokeiści z Las Vegas zanotowali w 53 sekundy.

Po 18 meczach z choćby jednym punktem na koncie, zespół Boston Bruins u siebie przegrał z Anaheim Ducks 1:3.