AS Monaco w finale Pucharu Ligi. Cały mecz Glika

Piłkarze AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, awansowali do finału Pucharu Ligi we Francji. W środowy wieczór drużyna polskiego obrońcy pokonała u siebie Montpellier 2:0. W finale 31 marca zagra z broniącym trofeum Paris Saint-Germain.

Obie bramki dla Monaco zdobył Kolumbijczyk Radamel Falcao - w 15. i 29. minucie. Glik rozegrał całe spotkanie.

Trzeci gol dla Monaco (Portugalczyk Rony Lopes) nie został uznany, ponieważ po skorzystaniu z systemu VAR sędzia odgwizdał spalonego.

Technologia z wykorzystaniem zapisu wideo jest używana we Francji właśnie w Pucharze Ligi, a od nowego sezonu ma być wprowadzona do tamtejszej ekstraklasy.

We wtorek awans wywalczył Paris Saint-Germain. Zdecydowany lider francuskiej ekstraklasy wygrał na wyjeździe z Rennes 3:2, prowadząc już 3:0. Od 63. minuty paryżanie grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Kyliana Mbappe'a. Gospodarze w końcówce strzelili dwa gole, ale zabrakło im czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

W decydującym spotkaniu piłkarze Monaco będą mieli okazję do rewanżu za ubiegłoroczny finał tych rozgrywek, gdy przegrali z PSG 1:4. Paryżanie zdobyli wówczas to trofeum po raz czwarty z rzędu, a siódmy w historii.