„Niebiescy” zostali na początku stycznia ukarani odjęciem sześciu punktów za brak spłaty zaległych zobowiązań. Po uregulowaniu wymaganych zaległości do 28 lutego kara zostanie ograniczona do jednego punktu

To dla śląskiego klubu kolejna sankcja, bo jego piłkarze rozpoczęli sezon z pięcioma ujemnymi punktami.

Chodzi o spełnienie kryterium F09 Podręcznika Licencyjnego, czyli spłatę zobowiązań powstałych pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2017 roku, które należało zapłacić do 30 listopada 2017 roku.

- Decyzja komisji odwoławczej oznacza, że w PZPN procedura została wyczerpana. Teraz pozostaje nam wystąpienie do PKOl. Mamy na to 14 dni, analizy prawne w tej materii trwają – powiedział Jajszczok.

Przypomniał, że Ruch odwoływał się od całej kary.

- Uważamy, że decyzja o karze w ogóle nie powinna zapaść. Nie mogliśmy spłacić zobowiązań we wskazanym terminie, ponieważ nie pozwala nam na to postępowanie restrukturyzacyjne zaakceptowane przez sąd i wierzycieli, także piłkarzy – wyjaśnił rzecznik.

Ruch zajmuje po 19 kolejkach ostatnie miejsce w tabeli 1. ligi, niezależnie od tego, czy zostanie ostatecznie ukarany odjęciem sześciu, czy tylko jednego punktu.