Latem ówczesnym klub 6-krotnego reprezentanta Ghany, Portimonense SC doszedł do wstępnego porozumienia z PSV w sprawie transferu, który miał zostać przeprowadzony zimą. Zgodnie z planem boczny obrońca miał dołączyć do ekipy ze stadionu Philipsa. Holendrzy przygotowali się jak należy do przywitania swojego nowego nabytku. O umówionej godzinie wysłannicy klubu pojawili się na lotnisku. Ponadto wraz z nimi przyjechał kamerzysta, który miał uwiecznić moment przylotu Ghańczyka do Eindhoven.

 

Wszyscy jednak przeżyli duże zdziwienia w momencie, gdy dowiedzieli się, że młody zawodnik nie wsiadł do samolotu lecącego do Eindhoven. Dosłownie w ostatniej chwili 21-latek zrezygnował z gry dla PSV. Ostatecznie jednak Lumor barwy klubowe zmienił. Z tym, że pozostał w Portugalii.

 

21-latek, który rozpętał duże zamieszanie będzie grał dla jednego z portugalskich potentatów. Związał się bowiem ze Sportingiem Lizbona. Z aktualnym liderem ligi portugalskiej podpisał kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.