Pjongczang 2018: Składy reprezentacji w skokach narciarskich

Poznaliśmy składy reprezentacji w skokach narciarskich na zimowe igrzyska olimpijskie 2018. Do udziału w konkursach skoków w Pjongczangu zgłoszono 65 zawodników z 19 krajów. Sprawdź, jacy skoczkowie wystąpią na igrzyskach Pjongczang 2018.

Trener reprezentacji Polski Stefan Horngacher skład na igrzyska ogłosił krótko po zakończeniu mistrzostw świata w lotach w Oberstdorfie. Obyło się bez niespodzianek, biało-czerwonych barw w Pjongczangu będzie broniła piątka: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła.

Liderem polskiej drużyny będzie Stoch, który zdobył dwa złote medale na normalnej i dużej skoczni na poprzednich igrzyskach w 2014 roku w Soczi. Polak jest również jednym z faworytów w Pjongczangu – w obecnym sezonie wygrał Turniej Czterech Skoczni, wywalczył także srebro mistrzostw świata w lotach.

Horngacher zabierze do Korei Południowej pięciu skoczków. Pięcioosobowe kadry powołali również selekcjonerzy Austrii, Czech, Finlandii, Japonii, Niemiec, Norwegii oraz Słowenii. To daje szkoleniowcom możliwość manewru, gdyż w poszczególnych konkursach będzie mogło zaprezentować się po czterech zawodników z danego kraju.

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej (HS109) zostanie rozegrany w sobotę 10 lutego. Konkurs indywidualny na skoczni dużej (HS140) – w sobotę 17 lutego. Zawody drużynowe na dużej skoczni zostały zaplanowane na poniedziałek 19 lutego.

W Pjongczangu rozegrane zostaną również zawody na skoczni normalnej kobiet (poniedziałek, 12 lutego), do których zgłoszono 35 zawodniczek z 14 krajów; Polki w tych zawodach nie wystartują.