Grad goli w Marsylii!

Olympique Marsylia rozbił ostatnie w tabeli Metz 6:3 w 24. kolejce Ligue 1. Hat-trickiem popisał się Florian Thauvin. Zwycięstwo zapewniło ekipie ze Stade Velodrome pozycję wicelidera.

Niepokonana od połowy grudnia ekipa z Marsylii podejmowała na własnym obiekcie outsidera ligi, więc na dużą ilość bramek mogliśmy liczyć. Strzelanie rozpoczął już w 6. minucie Morgan Sanson. Po kilkudziesięciu sekundach podwyższył Thauvin, który jeszcze przed przerwą zanotował również swoje drugie trafienie.

Goście byli praktycznie bezradni i już na początku drugiej połowy zrobiło się 4:0. W 56. minucie hat-tricka skompletował Thauvin. Z czasem Olympique nieco zwolnił, bramki nie padały już jak na zawołanie. Co więcej honorowe trafienie zaliczył Florent Mollet.

Ostatnią bramkę dla gospodarzy zdobył Konstantinos Mitroglou. W samej końcówce dwa trafienia gospodarzy zmniejszyły nieco rozmiary porażki. Marsylia w tabeli Ligue 1 jest druga, tracąc do prowadzącego PSG osiem punktów. Metz z 18 punktami zamyka stawkę.

Maryslia - Metz 6:3 (3:0)

Bramki: Sanson 6, Thauvin 8, 44, 56, Germain 49, Mitroglou 75 - Mollet 73, 84, Niane 90