Mityng w Karlsruhe: Wygrana Lewandowskiego, minima Święty-Ersetic i Cichockiej

Marcin Lewandowski wynikiem 1.46,90 wygrał bieg na 800 m w mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Karlsruhe. Czwarta na 400 m była Justyna Święty-Ersetic, która czasem 52,79 wypełniła minimum na halowe mistrzostwa świata w Birmingham (1-4 marca).

Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) o 0,01 wyprzedził Amerykanina o polsko brzmiącym nazwisku Erika Sowinskiego.

Rywalizację kobiet na 400 m organizatorzy przeprowadzili w dwóch seriach. Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) była trzecia w swoim biegu, ale rezultat dał jej czwartą pozycję w łącznej klasyfikacji konkurencji. Najszybszą była Szwajcarka Lea Sprunger - 52,03.

Minimum na marcowe MŚ wypełniła też w sobotę Angelika Cichocka (SKLA Sopot), która 1500 m pokonała w 4.09,58, co dało jej piątą lokatę. Wygrała słynna Etiopka Genzele Dibaba - 3.57,45.

Na wysokim poziomie stał konkurs skoku o tyczce. Zwyciężył wynikiem 5,88 były mistrz świata, niemiecki lekkoatleta Raphael Holzdeppe. Pięć centrymetrów mniej uzyskał rekordzista globu Francuz Renaud Lavillenie, a trzeci rezultatem 5,70 był Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL). Tę wysokość zaliczył za trzecim podejściem, następnie trzykrotnie strącił 5,78. Żadnej próby nie zaliczył mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Brazylijczyk Thiago Braz.

Szósta w finale biegu na 60 m była Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) - 7,25. O 0,15 s szybciej dystans pokonała Niemka Tatjana Pinto.