Decydujący punkt dla "Trójkolorowych" zdobył Adrian Mannarino, który zwyciężył Robina Haase 4:6, 7:6 (7-5), 7:5, 6:7 (2-7), 7:5. Belgowie cieszyli się z miejsca w "ósemce" już po pierwszym z niedzielnych pojedynków, gdy David Goffin wygrał z Martonem Fucsovicsem 3:6, 4:6, 7:6 (7-2), 6:4, 5:7.

 

Francuzi w ćwierćfinale zmierzą się z Włochami, którzy w 1. rundzie pokonali Japończyków 3:1. Belgowie zaś utworzą parę z Amerykanami, którzy wygrali z Serbami 3:1. W zespole z Bałkanów nie wystąpił Novak Djokovic, który ostatnio poddał się operacji łokcia.

 

Dwie pozostałe pary utworzą Hiszpania i Niemcy oraz Chorwacja i Kazachstan. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego uporała się z Brytyjczykami 3:1. W pierwszej ekipie nie było Rafaela Nadala, a w drugiej Andy'ego Murraya. Kazachowie pokonali występujących bez Rogera Federera i Stana Wawrinki Szwajcarów 4:1, a Chorwaci Kanadyjczyków 3:1.

 

Polacy w Mariborze walczyli ze Słoweńcami w pierwszej rundzie Grupy II strefy euro-afrykańskiej. Biało-czerwoni wygrali 3:2.

 

Wyniki:

Brisbane: Australia - Niemcy 1:3

piątek
Alex de Minaur - Alexander Zverev 5:7, 6:4, 6:4, 3:6, 6:7 (4-7)
Nick Kyrgios - Jan-Lennard Struff 6:4, 6:4, 6:4

sobota
Matthew Ebden, John Peers - Tim Puetz, Struff 4:6, 6:7 (1-7), 2:6, 6:7 (4-7), 4:6

niedziela
Kyrgios - Zverev 2:6, 6:7 (3-7), 2:6

Marbella: Hiszpania - Wielka Brytania 3:1

piątek
Albert Ramos - Liam Broady        6:3, 6:4, 7:6 (8-6)
Roberto Bautista Agut - Cameron Norrie 6:4, 6:4, 3:6, 2:6, 2:6

sobota
Pablo Carreno Busta, Feliciano Lopez - Dominic Inglot, Jamie Murray 6:4, 6:4, 7:6 (7-4)

niedziela
Ramos - Norrie 7:6 (7-4), 2:6, 7:6 (7-4), 6:2

Morioka: Japonia - Włochy 1:3

piątek
Taro Daniel - Fabio Fognini   4:6, 6:3, 6:4, 3:6, 2:6
Yuichi Sugita - Andreas Seppi 4:6, 6:2, 6:4, 4:6, 7:6 (7-1)

sobota
Ben McLachlan, Yasutaka Uchiyama - Simone Bolelli, Fognini 5:7, 7:6 (7-4), 6:7 (3-7), 5:7

niedziela
Sugita - Fognini 6:3, 1:6, 6:3, 6:7 (6-8), 5:7

Astana: Kazachstan - Szwajcaria 4:1

piątek
Dmitrij Popko - Henri Laaksonen   6:2, 7:6 (9-7), 3:6, 7:5
Michaił Kukuszkin - Adrian Bodmer 3:6, 6:3, 6:2, 6:3

sobota
Timur Chabibulin, Ołeksandr Niedowiesow -
Marc-Andrea Huesler, Luca Margaroli 6:4, 6:4, 3:6, 6:7 (5-7), 6:3

niedziela
Roman Chasanow - Huesler 3:6, 1:6
Popko - Bodmer 7:6 (7-5), 1:6, 10-6

Albertville: Francja - Holandia 3:1

piątek
Adrian Mannarino - Thiemo de Bakker 6:7 (4-7), 3:6, 3:6
Richard Gasquet - Robin Haase       6:4, 7:6 (7-3), 3:6, 7:5

sobota
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut -
Robin Haase, Jean-Julien Rojer 7:6 (8-6), 6:3, 6:7 (3-7), 7:6 (7-2)

niedziela
Mannarino - Haase 4:6, 7:6 (7-5), 7:5, 6:7 (2-7), 7:5

Osijek: Chorwacja - Kanada 3:1

piątek
Borna Coric - Vasek Pospisil      3:6, 6:2, 6:3, 6:2
Viktor Galovic - Denis Shapovalov 4:6, 4:6, 2:6

sobota
Ivan Dodig, Marin Cilic - Daniel Nestor, Pospisil 2:6, 3:6, 6:4, 7:5, 6:2

niedziela
Coric - Shapovalov 6:4, 6:4, 6:4

Nisz: Serbia - USA 1:3

piątek
Laslo Djere - Sam Querrey  7:6 (7-4), 2:6, 5:7, 4:6
Dusan Lajovic - John Isner 4:6, 7:6 (9-7), 3:6, 6:3, 6:7 (4-7)

sobota
Nikola Milojevic, Miljan Zekic - Ryan Harrison, Steve Johnson 7:6 (7-3), 2:6, 5:7, 4:6

niedziela
Pedja Krstin - Johnson  6:1, 7:5

Liege: Belgia - Węgry 3:2

piątek
Ruben Bemelmans - Marton Fucsovics 6:4, 4:6, 7:6, (7-5), 6:3
David Goffin - Attila Balazs       6:4, 6:4, 6:0

sobota
Bemelmans, Joris De Loore - Balazs, Fucsovics 3:6, 4:6, 7:6 (7-2), 6:4, 5:7

niedziela
David Goffin - Marton Fucsovics 7:5, 6:4, 3:6, 6:2
 Julien Cagnina - Zsombor Piros 3:6, 6:7 (3-7)