Juventus walczy o mistrzostwo kraju z Napoli, które w 23. kolejce Serie A zagra wieczorem z ostatnim Benevento, więc dla najlepszej ekipy ostatnich lat liczyło się tylko zwycięstwo. To przyszło zaskakująco łatwo, bo już do przerwy było aż 4:0. Dwa gole strzelił Sami Khedira, a po jednym dorzucili Alex Sandro oraz Miralem Pjanic. W drugiej połowie hat-tricka w 20 minut skompletował Gonzalo Higuain, a "Staram Dama" wygrała 7:0.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Wydawało się, że czwartą wygraną z rzędu odniesie AC Milan, który już po dziewięciu minutach prowadził z Udinese po niesamowitym uderzeniu Suso. W drugiej połowie czerwoną kartkę obejrzał Davide Calabria, a później samobójczego gola strzelił Gianluigi Donnarumma.

Szczęścia nie mieli Polacy, którzy zagrali w swoich meczach. Paweł Jaroszyński zagrał w drugiej linii Chievo, ale jego drużyna przegrała z Atalantą 0:1. Z kolei Thiago Cionek i jego Spal uległo Cagliari 0:2.

Wyniki:

Verona - AS Roma 0:1 (Under 1)
Atalanta - Chievo 1:0 (Mancini 72)
Bologna - Fiorentina 1:2 (Pulgar 44 - Mirante 41 [sam.], Chiesa 71)
Cagliari - Spal 2:0 (Cigarini 34, Sau 78)
Juventus - Sassuolo 7:0 (Alex Sandro 9, Khedira 24, 27, Pjanic 38, Higuain 63, 74, 83)
Udinese - AC Milan 1:1 (Donnarumma 76 [sam.] - Suso 9)