Siedem goli Juventusu! AC Milan znowu rozczarował

Juventus bez większych kłopotów rozbił przed własną publicznością Sassuolo, aplikując rywalowi aż siedem bramek! Kolejne punkty stracił za to AC Milan, który tylko zremisował z Udinese 1:1.

Juventus walczy o mistrzostwo kraju z Napoli, które w 23. kolejce Serie A zagra wieczorem z ostatnim Benevento, więc dla najlepszej ekipy ostatnich lat liczyło się tylko zwycięstwo. To przyszło zaskakująco łatwo, bo już do przerwy było aż 4:0. Dwa gole strzelił Sami Khedira, a po jednym dorzucili Alex Sandro oraz Miralem Pjanic. W drugiej połowie hat-tricka w 20 minut skompletował Gonzalo Higuain, a "Staram Dama" wygrała 7:0.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.

Wydawało się, że czwartą wygraną z rzędu odniesie AC Milan, który już po dziewięciu minutach prowadził z Udinese po niesamowitym uderzeniu Suso. W drugiej połowie czerwoną kartkę obejrzał Davide Calabria, a później samobójczego gola strzelił Gianluigi Donnarumma.

Szczęścia nie mieli Polacy, którzy zagrali w swoich meczach. Paweł Jaroszyński zagrał w drugiej linii Chievo, ale jego drużyna przegrała z Atalantą 0:1. Z kolei Thiago Cionek i jego Spal uległo Cagliari 0:2.

Wyniki:

Verona - AS Roma 0:1 (Under 1)
Atalanta - Chievo 1:0 (Mancini 72)
Bologna - Fiorentina 1:2 (Pulgar 44 - Mirante 41 [sam.], Chiesa 71)
Cagliari - Spal 2:0 (Cigarini 34, Sau 78)
Juventus - Sassuolo 7:0 (Alex Sandro 9, Khedira 24, 27, Pjanic 38, Higuain 63, 74, 83)
Udinese - AC Milan 1:1 (Donnarumma 76 [sam.] - Suso 9)