Wieczór nokautów w Teksasie! Ramirez obronił tytuł mistrza świata (WIDEO)

Sporty walki

Meksykański bokser Gilberto Ramirez (37-0, 25 KO) obronił po raz trzeci tytuł mistrza świata WBO w kategorii super średniej pokonując Habiba Ahmeda (25-1-1, 17 KO). Na gali w Corpus Christi (Teksas) aż pięć pojedynków zakończyło się przed czasem.

Ramirez jest niepokonany na zawodowych ringach, odniósł dotychczas 37 zwycięstw, a w sobotę w Teksasie po raz trzeci obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii super średniej. Przed walką Meksykanin przyznawał, że wolałby umrzeć niż przegrać z Ahmedem, który miał na koncie 25 wygranych oraz po jednej przegranej i remisie.

Czempion dominował od początku walki, a jego przewaga powiększała się z minuty na minutę. Na półmetku starcia było jasne, że przerwanie walki jest kwestią czasu. Ramirez punktował pretendenta, ale brakowało mu klasycznego nokautu. Tuż przed zakończeniem szóstej rundy Meksykanina wyręczył narożnik Ghańczyka, z którego poleciał ręcznik i sędzia przerwał walkę.

Podczas tej samej gali Filipińczyk Jerwin Ancajas (29-1-1) zachował tytuł mistrza globu IBF w wadze super muszej, pokonując w 10. rundzie meksykańskiego pretendenta Israela Gonzaleza (21-2). Rodak Manny'ego Pacquiao (59-7-2, 38 KO) nawiązał do sławnego 39-latka, powalając rywala potężnym lewym sierpowym już pierwszym ciosem po liczeniu przez sędziego.

Nokauty Ramireza i Ancajasa w załączonych materiałach wideo.