Wilczek wyeliminował FC Kopenhaga z Pucharu Danii

Kamil Wilczek zdobył w niedzielę swoją piątą bramkę w tym sezonie. Bramkę, która miała ogromne znaczenie, bo padła w meczu z odwiecznym lokalnym rywalem, który w ostatnich latach święcił znacznie więcej sukcesów. Mało tego, był to jedyny gol tego spotkania. Polak swoim trafieniem wyeliminował FC Kopenhaga z Pucharu Danii i zapewnił Broendby awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Wilczek spędził na boisku wroga 79 minut, a do siatki trafił jeszcze przed przerwą - w 33. minucie. Polak dostał podanie na siódmy metr z prawej strony od Simona Tibblinga i silnym strzałem pokonał Robina Olsena. Była to jedyna bramka tego spotkania, a jeszcze większego znaczenia nadaje jej fakt, że w zeszłym roku Broendby poległo w finale Pucharu Danii 1:3 właśnie z FC Kopenhaga.

W ćwierćfinale rozgrywek drużyna Wilczka zmierzy się z SoenderjyskE .

FC Kopenhaga - Broendby IF 0:1 (0:1)

Bramka: Wilczek 33. Sędzia: Tykgaard. Widzów: 19 645.

Żółte kartki: Zeca - Hermannsson, Jung.