Informację o możliwej walce Sulęckiego z Jacobsem podają m.in. "ESPN" oraz "The Ring" a także korespondent Polsatu Sport w USA Przemek Garczarczyk.

 

 

 

Jacobs jest niezwykle doświadczonym pięściarzem. W amatorskim ringu wygrał 137 walk i poniósł zaledwie siedem porażek. W 2003 roku zwyciężył w młodzieżowych igrzyskach Stanów Zjednoczonych. Cztery razy zdobył również "złote rękawice" Nowego Jorku.

Jeśli chodzi o jego zawodową karierę, to aż 29 z jego 33 dotychczasowych zwycięstw odniósł przez nokaut. W lipcu 2010 roku dostał swoją pierwszą szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu (wakujący pas organizacji WBO), jednak wówczas został znokautowany w 5. rundzie przez Dmitrija Piroga (20-0, 15 KO).

W 2011 roku u Jacobsa zdiagnozowano złośliwy nowotwór kości. Po hospitalizacji pokonał chorobę i wrócił do wyczynowego uprawiania sportu, choć lekarze nie dawali mu już na to szans.

Po kilku walkach na odbudowanie w 2014 roku starł się z Jarrodem Fletcherem (18-3, 10 KO) o pas regularnego mistrza świata organizacji WBA i już w pierwszej rundzie posłał go na deski. Ostatecznie dzieła zniszczenia dokonał w 5. partii nokautując Australijczyka.

Wywalczony tytuł utracił 18 marca ubiegłego roku na rzecz Giennadija Gołowkina (37-0, 33 KO), z którym przegrał decyzją sędziów.

W zeszłym roku "Striczu" 3 razy wchodził do ringu i 3 razy zwyciężał. O ile Michi Munoz (26-7, 17 KO) i Damian Bonelli (23-2, 20 KO) byli rywalami "na przetarcie" (po walce z Argentyńczykiem Sulęcki zarzucił swojemu promotorowi Andrzejowi Wasilewskiemu opieszałość w wyszukiwaniu rywali), to były tymczasowy mistrz świata Jack Culcay (22-3, 11 KO) miał sprawić mu więcej problemu. Polak wygrał jednak decyzją sędziów.

Już przed walką z Culcayem mówiło się, że jej zwycięzca zmierzy się później z Vanesem Martirosyanem (36-3-1, 21 KO) i pojedynek ten, będzie finałowym eliminatorem przed walką z aktualnym mistrzem świata kategorii superpółśredniej Jermellem Charlo (30-0, 15 KO). Wygląda jednak na to, że najbliższym rywalem Sulęckiego będzie Jacobs.

 

W załączonym materiale wideo skrót walki Sulęcki - Culcay.