Dani Alves został... bramkarzem!

Drużyna PSG bez żadnych problemów awansowała do ćwierćfinału Pucharu Francji. Podopieczni Unaia Emery'ego na wyjeździe pokonali 4:1 ekipę Sochaux. W wysokim zwycięstwie nie przeszkodził nawet krótki epizod bramkarski Daniego Alvesa!

Faworyci nie zawiedli, choć początek spotkania był przyniósł małe zaskoczenie. Ekipa ze stolicy Francji wyszła na prowadzenie już w 1. minucie spotkania za sprawą Angela di Marii, ale gospodarze po kilkunastu minutach doprowadzili do wyrównania.

Podopieczni Unaia Emery'ego z dużym spokojem kontynuowali rywalizację, a bramki były tylko kwestia czasu. Na listę strzelców jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania wpisał się Edinson Cavani po asyście Layvina Kurzawy. W drugiej połowie kolejne dwa trafienia dołożył di Maria.

Na odnotowanie zdecydowanie zasługuje sytuacja, do której doszło już w 90. minucie meczu. Za przewinienie przed polem karnym czerwoną kartką został ukarany bramkarz gości Kevin Trapp. Paryżanie ze względu na wykorzystany limit zmian nie mogli wprowadzić na boisko kolejnego golkipera, a między słupkami stanął dysponujący niezbyt okazałymi warunkami fizycznymi, mierzący tylko 172 cm wzrostu, Dani Alves. Etatowy obrońca nie musiał jednak interweniować i ostatecznie zachował czyste konto.

W innym ze spotkań aż 9:0 Olympique Marsylia pokonał drugoligowca FC Bourg-Péronnas.