HMŚ hokeistek na trawie: Polki minimalnie przegrały z Holenderkami

Polskie hokeistki na trawie przegrały w Berlinie z Holandią 3:4 (1:2) w swoim czwartym spotkaniu halowych mistrzostw świata. To druga porażka podopiecznych Krzysztofa Rachwalskiego w turnieju.

Polki zagrały dobre spotkanie przeciwko aktualnym wicemistrzyniom Europy, ale nie pomogły nawet perfekcyjnie wykonywane krótkie rogi przez Marlene Rybachę. Kapitan reprezentacji trzykrotnie wpisała się na listę strzelców, pierwsze trafienie zaliczyła już w 2. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się dość pechowo dla biało-czerwonych. Na kilka sekund przed końcem sędzia podyktowała krótki róg dla Holenderek, które zamieniły na bramkę i objęły prowadzenie. Krótko po zmianie stron biało-czerwone straciły trzeciego gola i mimo ambitnej gry, nie zdołały już wyrównać stanu meczu.

Po czterech kolejkach polskie hokeistki zajmują piąte miejsce w grupie A i mają cztery punkty na koncie, tyle samo co czwarte Amerykanki. W piątek w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy zmierzą się z Białorusią, a stawką będzie awans do ćwierćfinału.

Polska - Holandia 3:4 (1:2)

Bramki: dla Polski - Marlena Rybacha - trzy (2, 25, 40-wszystkie krótki róg); dla Holandii - Lieke van Wijk (9-krótki róg), Mila Muyselaar (20-krótki róg), Kiki van Wijk (22), Pien van Nes (31-krótki róg).