W ostatnim starciu obu drużyn górą były policzanki, które pewnie zwyciężyły na własnej hali 3:0. Czwartkowy mecz odbędzie się w bułgarskim Płowdiw, a triumf na wyjeździe nie będzie taki łatwy. Każdy zespół, który występuje w roli gospodarza staje się lepszy - decyduje o tym własna hala, kibice oraz doping.

Siatkarki Chemika Police trafiły do grupy C razem z rosyjskim Dynamo Kazań, serbską Vizurą Ruma i bułgarską Maricą Płowdiw. Obecnie rosyjska drużyna jest liderem tabeli z dwunastoma punktami na koncie. Chemik rozegrał jeden mecz mniej i znajduje się na drugim miejscu w grupie, z sześcioma punktami. Za nimi jest Vizura (trzy punkty), a tabelę zamyka bułgarski mistrz, który dotychczas nie wygrał żadnego meczu.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową, to w Płowdiw zabraknie tylko Agnieszki Bednarek-Kaszy, która leczy przewlekłą kontuzję. Bułgarska drużyna wzmocniła się w trakcie rozgrywek. Przed starciem w Koszalinie Marica pozyskała Kanadyjkę Shainah Joseph, a tuż przed rewanżem do zespołu dołączyła Aleksandra Milanowa.

 

Transmisja meczu Marica Płowdiw - Chemik Police od 17:25 w Polsacie Sport.