Kwolek będzie reprezentował barwy ONICO Warszawa przez kolejne dwa sezony. Młody przyjmujący stołecznej drużyny to pierwszy zawodnik, który zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem.

 

Obecny sezon PlusLigi to dla Kwolka drugi rok w stolicy. Pod wodzą trenera Stephane Antigi młody przyjmujący stał się podstawowym zawodnikiem ONICO Warszawa. W obecnym sezonie mistrz świata juniorów zdobył już 294 punkty, w tym 30 asów serwisowych, a skuteczność jego przyjęcia wynosi 55%, dzięki czemu Kwolek plasuje się w czołówce najlepszych przyjmujących PlusLigi.

 

– Bardzo cieszymy się z nowego kontraktu Bartka Kwolka. To jedna z nadziei polskiej siatkówki, zawodnik wciąż bardzo młody, ale z doświadczeniem i sukcesami w rozgrywkach międzynarodowych. W tym sezonie stanowi o sile ofensywnej ONICO, ale wszyscy wiemy, że stać go na jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że przyczyni się do sukcesów klubu, a może także reprezentacji. Nowa umowa Kwolka to również sygnał, że w Warszawie myślimy długofalowo, a projekt o nazwie "ONICO Warszawa" nabiera rozpędu – powiedział dyrektor sportowy ONICO Paweł Zagumny.

 

Kwolek wymieniany jest jako jedna z nadziei polskiej siatkówki. W ubiegłym roku przyjmujący wraz z reprezentacją Polski U–21 zdobył tytuł mistrza świata juniorów. W finale młodzi Polacy pokonali Kubę 3:0, a Kwolek został wybrany najlepszym przyjmującym czempionatu. To jednak niejedyne indywidualne wyróżnienie na jego koncie – wśród nagród zdobytych przez młodego siatkarza znajduje się również MVP mistrzostw świata i Europy kadetów, a także statuetka dla najlepszego przyjmującego podczas juniorskich mistrzostw Starego Kontynentu.