Bernardeschi pogrążył byłych kolegów!

Juventus wygrał na wyjeździe z Fiorentiną 2:0 w meczu inaugurującym 24. kolejkę Serie A. Pierwszego gola dla mistrzów Włoch strzelił były gracz "Violi" Federico Bernardeschi. Drugą bramkę dołożył natomiast Gonzalo Higuain.

Dziesięć zwycięstw z rzędu w lidze i pucharze Juventusu powodowały, że "Stara Dama" do Florencji pojechała po pewne trzy punkty. Ponadto rywalizacja z Napoli o fotel lidera zaczęła wchodzić w decydującą fazę, na wpadkę nie było miejsca. Fiorentina po słabym okresie, przed tygodniem wygrała pierwszy raz w 2018 roku.

"Viola" wyszła odważnie, nie przestraszyła się faworyzowanego rywala. W pierwszej połowie Fiorentina tworzyła ciekawsze sytuacje, ale bramek nie oglądaliśmy.

Po przerwie wynik otworzył Federico Bernardeschi, który bardzo ładnie uderzył z rzutu wolnego. Co prawda można trochę obarczyć stratą gola bramkarza "Violi". Przypomnijmy, że 23-latek trafił do Juventusu właśnie z Fiorentiny w lipcu 2017 roku. Wynik w końcówce ustalił Higuain.

Zwycięstwo zapewniło "Starej Damie" pozycję lidera Serie A. Dwa punkty mniej ma Napoli, które swój mecz w 24. kolejce rozegra w sobotę. Rywalami będą piłkarze Lazio.

Fiorentina - Juventus 0:2 (0:0)

Bramka: Bernardeschi 56, Higuain 86

Fiorentina: Sportiello - Milenkovic, Pezzella, Astori, Biraghi - Benassi (Eysseric 79'), Badelj, Veretout - Dias (Thereau 68'), Simeone, Chiesa

Juventus: Buffon - Lichtsteiner (Barzagli 61'), Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanic, Marchisio (Costa 66') - Bernardeschi (Bentancur 78'), Higuain, Mandzukic

Żółte kartki: Dias, Veretout, Thereau, Biraghi - Lichtsteiner, Alex Sandro