Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita skomentował wybór Pjongczangu jako organizatora tegorocznych zimowych igrzysk, a także odniósł się do szans Zakopanego na zorganizowanie imprezy w przyszłości. Swoje zdanie w tej sprawie przedstawił również dziennikarz Marek Jóźwik.

 

Marian Kmita: W dzisiejszym świecie mass-mediów przenikających każdą przestrzeń na co dzień, już nie ma znaczenia czy to jest aglomeracja wielkości Londynu czy Tokio czy to jest Pjongczang. Najważniejsze są emocje i idee. Emocje są gwarantowane, bo każdy znajdzie tego typu wydarzenie. Sport generalnie generuje emocje, jest dziedziną bardzo emocjonalną i naprawdę nie jest ważne czy to jest  Nowy York, Londyn, Pjongczang czy może kiedyś Zakopane. Oby kiedyś było...

Marek Jóźwik: Komitet olimpijski nie ma za bardzo wyjścia, bo duże miasta nie chciały igrzysk olimpijskich. Są trudności z wygenerowaniem kandydatów na igrzyska olimpijskie, jeżeli chodzi o miasta. To jest jeden z ogólnych problemów MKOL'u. Natomiast rzeczywiście, tak jak mówisz, rzeczą szalenie ważną jest, żeby w tej przestrzeni olimpijskiej działy się takie wydarzenia jak oglądane otwarcie tej właśnie imprezy. Piękne, fantastyczne, to było idealnie zrobione pod telewizję...

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.