Mistrzowie Anglii nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych: najpierw przegrali z Bournemouth 0:3, a ostatnio z Watford 1:4. Aż siedem straconych goli w dwóch spotkaniach, brak jakiegokolwiek pomysłu na grę oraz fatalna poszczególnych piłkarzy przyczyniła się do wielu spekulacji dotyczących Conte. Skoro jednak nie został zwolniony po klęsce z "Szerszeniami", to prawdopodobnie przetrwał najgorsze...

 

W poniedziałek Chelsea zagra z West Bromwich Albion na zakończenie 27. kolejki Premier League, co niekoniecznie musi być dobre dla Conte. W przeszłości Andre Villas-Boas oraz Roberto di Matteo tracili pracę właśnie po spotkaniach z "The Baggies". Ewentualne zwolnienie może kosztować Romana Abramowicza około 27 milionów funtów - taką informację przekazało "Daily Mail". Właśnie tyle może otrzymać włoski trener po przedwczesnym rozwiązani kontraktu.


- Musimy spróbować przerwać złą passę i uzyskać trzy punkty. Każdy piłkarz wie, ze musimy się poprawić i zagrać lepiej. Ja nawet przez moment nie myślałem o odejściu z klubu - powiedział Conte.