Pjongczang 2018: Kingsbury najlepszy w kwalifikacjach jazdy po muldach

Wicemistrz olimpijski z Soczi Kanadyjczyk Mikael Kingsbury zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach jazdy po muldach w igrzyskach w Pjongczangu. Awans uzyskało 10 narciarzy, a druga połowa uczestników finału wyłoniona zostanie w poniedziałek. Polacy nie startowali.

Kingsbury uzyskał 86,07 pkt. Kanadyjczyk w ostatnim czasie zdominował rywalizację w Pucharze Świata - między lutym 2017 a styczniem bieżącego roku wygrał 13 imprez cyklu z rzędu, w tym 10 w jeździe po muldach i trzy w jeździe równoległej po muldach, czyli dual moguls.

Drugi w piątek był Rosjanin Aleksander Smyszliajew, który w poprzednich zmaganiach olimpijskich stanął na najniższym stopniu podium - 83,93. Na trzeciej pozycji uplasował się Kazach Dmitrij Reicherd - 81,23.

W drugiej rundzie eliminacji już udziału nie wezmą zawodnicy, którzy w piątek zapewnili sobie awans. W poniedziałek rozegrany zostanie także finał z udziałem najlepszej "20".

Zawodnicy, którzy awansowali w piątek do finału konkurencji narciarskiej jazdy po muldach: