Van Persie strzelił gola w Eredivisie po blisko 14 latach przerwy! (WIDEO)

Robin van Persie strzelił pięknego gola w meczu Feyenoord Rotterdam – FC Groningen (3:0)! Dla byłego reprezentanta Holandii było to pierwsze trafienie w Eredivisie po blisko czternastoletniej przerwie.

Van Persie pojawił się na boisku w 78. minucie, kiedy jego drużyna prowadziła już 2:0. Minęło kilkadziesiąt sekund i mógł cieszyć się z gola! Napastnik Feyenoordu Rotterdam dostał piłkę od Stevena Berguisa, sprytnym muśnięciem piłki ograł jednego z rywali, po czym pokonał bramkarza pięknym uderzeniem z lewej nogi!

Holender czekał na kolejnego gola w Eredivisie dokładnie 13 lat i 358 dni. Poprzedniego strzelił 15 lutego 2004 roku w meczu z ADO Den Haag (2:2).

To jednocześnie druga najszybciej zdobyta bramka w tym sezonie ligi holenderskiej.

W załączonym materiale gol Robina van Persiego.