Ligue 1: Zwycięstwo AS Monaco, cały mecz Glika

Kamil Glik rozegrał cały mecz, a jego AS Monaco pokonało na wyjeździe Angers SCO 4:0 w 25. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej i wróciło na drugie miejsce w tabeli. Na pozycji lidera umocnił się zespół Paris Saint-Germain, który wygrał z Toulouse 1:0.

Zwycięską bramkę dla PSG w Tuluzie uzyskał w 68. minucie Neymar. Niespełna kwadrans później Brazylijczyk trafił w poprzeczkę. Paryżanie zgromadzili 65 punktów i mają 12 przewagi nad broniącym tytułu Monaco.

Drużyna z Księstwa nie dała szans Angers, wygrywając 4:0 po samobójczym trafieniu bramkarza Ludovica Butelle'a (w 10. minucie) oraz dwóch golach Czarnogórca Stevana Jovetica (30. i 65.) i jednym Włocha Andrei Raggiego (71.).

Monaco wyprzedziło w tabeli wicelidera przed tą kolejką Olympique Marsylia. Klub z Lazurowego Wybrzeża tylko zremisował w piątek na wyjeździe z Saint-Etienne 2:2 i ma 52 punkty.