ME w futsalu: Brązowy medal dla Rosjan!

Rosjanie wygrali z reprezentacją Kazachstanu 1:0 i zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy w futsalu. Od 34. minuty Kazachowie grali w osłabieniu po czerwonej kartce Douglasa Juniora.

Oba zespoły wywalczyły medale w mistrzostwach Europy w 2014 roku. Rosjanie w finale przegrali wtedy z Hiszpanami 3:7, a Kazachowie wygrali z Serbią 5:2.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać aż do 29 minuty. Jak się okazało była to jedyna bramka w tym starciu dająca Rosjanom zwycięstwo i trzecie miejsce w turnieju. Kazachowie robili wszystko, co mogli, by doprowadzić do wyrównania, lecz ich szanse mocno się zmniejszyły po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzął Douglas Junior.

Niespełna dwie minuty przed zakończeniem meczu broniący brązowego medalu piłkarze z Kazachstanu byli blisko przedłużenia spotkania, lecz piękną paradą popisał się rosyjski bramkarz.

To dziewiąty medal Rosji w historii tej imprezy. Wcześniej dwukrotnie drużyna ta stawała na trzecim stopniu podium, pięć razy zajmowała drugie miejsce i jednokrotnie zdobywała tytuł mistrzowski.

Rosja - Kazachstan 1:0 (0:0)

Bramka: Lima E. 29'