ME w futsalu: Portugalia po raz pierwszy mistrzem Europy!

Reprezentacja Portugalii pokonała Hiszpanię 3:2 i po raz pierwszy w historii została mistrzem Europy w futsalu. O zwycięstwie zadecydował rzut karny w ostatniej minucie dogrywki.

Portugalczycy znakomicie rozpoczęli ten mecz. Mimo, że to nie oni występowali w roli faworyta, potrzebowali zaledwie 59. sekund, by otworzyć wynik. Konkretnie zrobił to Ricardinho. Stan ten utrzymywał się niemalże do końca pierwszej części spotkania. Kilka sekund przed przerwą do wyrównania doprowadził Tolra.

W 32. minucie Hiszpanie uzyskali prowadzenie za sprawą gola Lina. Chwilę później wynik mógł wyglądać jeszcze lepiej i zapewnić obrońcom tytułu spokój, lecz Miguelin nie wykorzystał rzutu karnego. Jak się później okazało nie obyło się bez konsekwencji. Dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Coelho zdobył drugą bramkę dla Portugalii, więc o rozstrzygnięciu starcia musiała zadecydować dogrywka.

Kiedy już wszystko wskazywało na to, że i ona nie wyłoni zwycięzcy w ostatniej minucie arbiter podyktował rzut karny dla Portugalczyków. Coelho pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce i sensacja stała się faktem.

To pierwszy, historyczny tytuł Portugalii. Wcześniej zdobywała jedynie srebro w 2010 roku. Hiszpanie triumfowali w tej imprezie siedmiokrotnie, a raz stali na drugim stopniu podium.

Portugalia - Hiszpania 3:2 (2:2)

Bramki: Ricardinho 1', Coelho B. 39', 50' (k) - Tolra 19', Lin 32'