PlusLiga: Wyjazdowe zwycięstwo Asseco Resovii

W spotkaniu 20.kolejki PlusLigi siatkarze Aluron Virtu Warty Zawiercie przegrali z Asseco Resovią 0:3. Drużyna z Podkarpacia zdołała zrewanżować się rywalom za listopadową porażkę 2:3 w Hali Podpromie.

Gospodarze nie najlepiej rozpoczęli to spotkanie (1:6), ale w dalszej fazie seta ocknęli się i ruszyli do odrabiania strat. Najpierw zmniejszyli dystans do dwóch oczek (7:9), później wyrównali stan seta (14:14). Dwie punktowe zagrywki Dawida Dryji znów pozwoliły przyjezdnym odskoczyć (15:18). W końcówce obie ekipy popełniały sporo błędów w polu zagrywki. Goście utrzymywali przewagę – as serwisowy Thibault Rossarda dał im piłkę setową, a skuteczny atak Aleksandra Śliwki zakończył pierwszą partię (21:25).

W drugim secie wynik długo oscylował wokół remisu (5:5, 12:12). Kluczowa dla losów tej partii była seria pięciu akcji wygranych przez rzeszowian (13:19), którzy w tej części seta kapitalnie grali blokiem. Gospodarze zerwali się jeszcze do walki, David Smith (15:19) i Hugo de Leon (18:21) popisali się asami serwisowymi. Siatkarze Asseco Resovii nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa. Trzy ostatnie punkty dla gości w tym secie zdobył Rossard (19:25).

Trzecia odsłona miała wyrównany przebieg. Co prawda przewagę długo mieli siatkarze z Rzeszowa (7:10, 12:16), gospodarze znów gonili wynik, po asie serwisowym Mariusza Marcyniaka złapali kontakt (19:20), decydujące piłki znów jednak padły łupem Asseco Resovii. Przestrzelony atak De Leona dał gościom piłkę meczową (21:24), zawiercianie wygrali dwie kolejne akcje, ale w trzeciej Jakub Jarosz zakończył mecz (23:25). MVP: Aleksander Śliwka.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

Aluron Virtu Warta: Grzegorz Bociek, Hugo de Leon Guimaraes, Grzegorz Pająk, David Smith, Łukasz Swodczyk, Michał Żuk – Taichiro Koga (libero) oraz Krzysztof Andrzejewski, Kamil Długosz, Łukasz Kaczorowski, Mariusz Marcyniak, Matej Patak, Kacper Popik, Maciej Zajder.

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Thibault Rossard, Aleksander Śliwka, Lukas Tichacek – Mateusz Masłowski (libero) oraz Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Łukasz Perłowski.

Pozostałe mecze 20. kolejki PlusLigi:

2018-02-07: Espadon Szczecin – ONICO Warszawa 1:3 (27:25, 22:25, 16:25, 23:25)
2018-02-07: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 18:25, 28:26, 25:19, 15:13)
2018-02-09: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:12, 25:14, 18:16)
2018-02-10: BBTS Bielsko-Biała – Cerrad Czarni Radom (godzina 17.00)
2018-02-10: Dafi Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz (17.00)
2018-02-10: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin (18.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-02-11: MKS Będzin – GKS Katowice (14.45; transmisja – Polsat Sport).