Challenge IAAF w chodzie sportowym: Augustyn siódmy w Adelajdzie

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) pokonał 20 km w 1:23.53 i zajął w Adelajdzie siódme miejsce w mistrzostwach Oceanii zaliczanych do challenge’u IAAF w chodzie sportowym. W stawce 24 zawodników z pięciu kontynentów triumfował Szwed Perseus Karlstroem - 1:20.30.

Zaraz za Augustynem metę minęli Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin) - 1:24.23 i Damian Błocki (MKL Szczecin) - 1:24.41, a Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) był 15. - 1:27.19. Na 17. pozycji uplasował się Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice) - 1:28.07, który przed rokiem ukończył chód na czwartym miejscu.

Zawody w Adelajdzie były pierwszą tegoroczną imprezą zaliczaną do challenge’u IAAF. Następną, w dniach 24-25 lutego w Monterrey, będzie Memoriał Jerzego Hauslebera. Czterokrotny mistrz Polski w latach 1954-59 na dystansach 10, 20 i 30 km przez prawie 40 lat był trenerem kadry chodziarzy meksykańskich i twórcą wielu ich sukcesów.

Niedzielnym startem polska ekipa zakończyła prawie półtoramiesięczne zgrupowanie w Australii.