Puchar EHF: Zwycięstwo Azotów Puławy

Piłka ręczna

W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Pucharu EHF piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali w Lublinie ze szwajcarskim Wacker Thun 31:29.

Inauguracyjny dla Azotów mecz w fazie grupowej Pucharu EHF zakończył się wygraną podopiecznych Daniela Waszkiewicza, choć do końca toczyła się dość wyrównana walka. Przez początkowe cztery minuty żadna z drużyn nie mogła zdobyć gola, a prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Piotr Masłowski.

Po 10. minutach było 4:2, jednak już po kwadransie gry najskuteczniejszy zawodnik tego spotkania Lukas von Deschwanden doprowadził do pierwszego remisu 7:7. Po okresie, kiedy na bramkę Azotów goście także odpowiadali trafieniem, puławianie dzięki trzem kolejnym golom Wojciecha Gumińskiego (dwa z rzutów karnych), uzyskali najwyższe w tym meczu pięciobramkowe prowadzenie (14:9 w 26. minucie), a na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą.

Po zmianie stron szwajcarska ekipa szybko odrobiła straty, ale ani razu nie zdołali objąć prowadzenia. Emocje na trybunach wzmogły się w samej końcówce, kiedy po stracie piłki przez gospodarzy, niezawodny tego dnia von Deschwanden zdobył kontaktową bramkę. Przez ostatnie pół minuty, najpierw o tzw. czas poprosił Daniel Waszkiewicz, a następnie Bartosz Jurecki tuż przed końcową syreną uzyskał bramkę wieńczącą spokojnie rozgrywany przez Azoty atak pozycyjny.

Za tydzień zespół z Puław grać będzie w Hiszpanii z drużyną Fraikin BM. Granollers, która w sobotę zremisowała 30:30 z Chambery Savoie Mont Blanc Handball (Francja).

Azoty Puławy – Wacker Thun 31:29 (17:14)

Azoty: Walentyn Koszowy, Wadim Bogdanow - Paweł Podsiadło 3, Adam Skrabania, Marko Panic 3, Paweł Grzelak, Piotr Masłowski 1, Witalij Titow 2, Bartosz Jurecki 3, Władysław Ostrouszko 1, Nikola Prce 5, Wojciech Gumiński 7, Mateusz Seroka 6.
Bramki dla Wacker zdobyli: Lukas von Deschwanden 13, Lenny Rubin, Jonas Dahler i Nikolas Jann Suter po 3, Thomas Matthias Lanzarote, Roman Caspar, Reto Friedli i Stefan Huwyler po 1.

Sędziowali: Athanasios Chaskis i Dimitros Tsakonas z Grecji.