Na koncie amerykańskiej drużyny olimpijskiej na Twitterze zamieszczono żartobliwe porównanie zawodnika do legendarnej postaci Super Mario po tym, jak wzbudził on zaineresowanie widzów i użytkowników mediów społecznościowych. Startujący wraz z siostrą Hamilton ma wąsy, a na zawody zakłada czerwoną czapkę z daszkiem, która sprawia, że jest uderzająco podobny do bajkowej postaci.

Jego styl spodobał się kibicom tak bardzo, że założyli na Twiterze konto o wdzięcznej nazwie "Wąsy Matta Hamiltona". Nie brakuje również komentarzy na jego temat. "Mój nowy ulubiony sport nazywa się Mario!", "Oglądam igrzyska olimpijskie i widzę Super Mario w drużynie USA!" - piszą jego fani.

Nie wszystkim jednak Hamilton kojarzy się z tą samą postacią. Pojawiły się również głosy, że 29-latek przypomina Davida Wellsa, amerykańskiego baseballistę.

'Super Mario' w duecie z siostrą w premierowym starciu w Pjongczangu pokonał parę rosyjską Anastasia Bryzgalova - Alexander Krushelnitskiy 9:3.

Amerykanin reprezentuje barwy swojego kraju na arenie międzynarodowej od 2007 roku. Początkowo udanie startował w kategoriach juniorskich zdobywając tytuł mistrza świata. Na medal w zawodach seniorskich musiał poczekać aż do 2016 roku.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.