W rozmowie z agencją Reutera zwodnicy z obu krajów potwierdzili, że nie ma między nami żadnego kontaktu.

 

- Pewną rolę odgrywa tutaj bariera językowa. Natomiast, jeśli pytacie mnie czy uważam, że oni są uczciwi, to muszę jasno powiedzieć, że nie. Dlatego też nie widzę specjalnych powodów, by z nimi rozmawiać – tłumaczył Matthew Antoine, który otrzymał srebrny medal igrzysk w Soczi po dyskwalifikacji zwycięzcy zawodów Rosjanina Aleksandra Trietjakowa.

 

Nikita Tregubow, który w Pjognczangu występuję jako olimpijczyk z Rosji stwierdził, że zachowanie Amerykanów wprowadza bardzo złą atmosferę na torze.

 

- Oskarżają nas bez żadnych dowodów. Nie zaczęliśmy tego i nie odpowiadamy za to. To od nich zależy, czy postarają się poprawić wzajemne stosunki – powiedział zawodnik.

 

Rosjanin uważa ponadto, że Amerykanie mają wpływ na zmianę postawy zawodników z Wielkiej Brytanii.

- Oni (Brytyjczycy) zostali w to wciągnięci. Wcześniej dogadywaliśmy się świetnie. Ludzie zmieniają się bardzo szybko – powiedział Tregubow.

 

Brytyjczycy zaprzeczają.

 

- Jestem przyjazny dla każdego. Zawsze jest jednak pewna bariera językowa. Oni nie mówią po angielsku, a my po rosyjsku. Myślę, że wszyscy powinni skupić się wyłącznie na swoich startach – powiedział debiutujący na igrzyskach Jerry Rice.

 

Rosyjski Komitet Olimpijski jest zawieszony w związku z wielokrotnym łamaniem przepisów antydopingowych przez zawodników z tego kraju. Do udziału w igrzyskach w Pjongczangu zaproszono imiennie 168 Rosjan (bez "historii dopingowej"), którzy startują pod flagą olimpijską.

 

Rywalizacja w skeletonie rozpoczyna się w czwartek 15 lutego.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.