Męski finał do samego końca był niezwykle interesujący. Klaebo wprawdzie sporo wyprzedził rywali i miał na mecie 3.05,75, ale Pellegrino wyprzedził Bołszunowa o zaledwie 0,02 s.

 

21-letni Kamil Bury, dla którego był to olimpijski debiut, odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 30. miejscu.

 

Już sam awans Burego do ćwierćfinału był miłą niespodzianką. Na tym etapie rywalizacji uzyskał czas 3.25,79. W kwalifikacjach miał 3.17,15. W Pucharze Świata debiutował niemal równo rok temu, plasując się na 69. pozycji w sprincie techniką dowolną w estońskiej miejscowości Otepaeae.

 

W eliminacjach odpadł bardziej doświadczony 28-letni Maciej Staręga, specjalizujący się w "łyżwie". Został sklasyfikowany na 39. pozycji (3.19,42).

 

21-letni Klaebo to rewelacja obecnego sezonu, ale debiut w igrzyskach mu nie wyszedł. W biegu łączonym (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną) zajął dopiero 10. miejsce i jak sam potem przyznał - jest to poniżej jego oczekiwań.

 

Odrodził się w sprincie - konkurencji, którą najbardziej lubi. Już w poprzednim sezonie sięgnął w niej po małą Kryształową Kulę, ale na początku obecnego cyklu PŚ dystans nie miał dla niego żadnego znaczenia. Od 24 listopada do 17 grudnia był najszybszy w siedmiu wyścigach. W styczniu dołożył kolejne dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca.

 

Jeszcze nigdy w historii biegów narciarskich nie było tak młodego mistrza olimpijskiego.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.