"Dla naszego klubu jest to niewyobrażalna rzecz. Podziwiam go. Uważam, że bardzo dobrze przed nim może być wspaniała kariera. Ma on ogromny potencjał. Jego debiut olimpijski oceniam jako przepiękny" - powiedział szkoleniowiec.

 

Jest on nauczycielem w szkole w Istebnej, więc wtorkową rywalizację na igrzyskach oglądał razem z uczniami.

 

Bury nieźle rozpoczął ćwierćfinałowy bieg. Przez moment wydawało się, że może uda mu się włączyć w walkę o awans. Ostatecznie w swojej serii zajął jednak ostatnie, szóste miejsce.

 

"Zaczął tak, jak umiał. Przez ten kawałek trasy włożył w bieg swoje serce. Potem już zabrakło sił w walce z wielkimi biegów narciarskich. My dopiero będziemy do nich równać" - skomentował Hulawa.

 

Nie chciał on negatywnie oceniać występu Justyny Kowalczyk, która także odpadła w ćwierćfinale w rywalizacji kobiet. "Nikt tyle w Polsce nie dokonał wcześniej w biegach narciarskich, jak ona. Nie wiem, czy ktoś w przyszłości będzie w stanie wyrównać jej osiągnięcia. Podziwiam panią Justynę".

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.