Kosmiczny mecz dla Realu Madryt! Bolączka PSG przed rewanżem

Real Madryt wygrał z Paris Saint-Germain 3:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Paryżanie pierwsi wyszli na prowadzenie, ale jeszcze przed przerwą Real, za sprawą Cristiano Ronaldo wyrównał. W drugiej połowie Portugalczyk dołożył trafienie, a wynik ustalił Marcelo. Sytuacja PSG przed rewanżem jest trudna.

PSG dotychczas było jedyną francuską drużyną, która potrafiła pokonać Real na Santiago Bernabeu. Miało to miejsce w 1994 roku. Obecna forma dawała większe szanse drużynie z Paryża, która w tym sezonie zachwycała zwłaszcza skutecznością w ataku. Trio Neymar-Cavani-Mbappe mogło się pochwalić kapitalnymi statystykami i to miała być główna broń przeciwko obrońcom tytułu. Realowi w tym sezonie została tylko Liga Mistrzów, gdyż na triumf w La Liga szanse ma znikome, a z Pucharu Króla już odpadł.

Lepiej w mecz weszli "Królewscy". Kilka bardzo dobrych sytuacji nie przyniosło jednak oczekiwanego gola. Od początku bardzo dobrze w bramce PSG spisywał się Alphonse Areola. Najlepszą okazję miał Ronaldo, który po genialnym podaniu Marcelo stanął oko w oko z golkiperem paryżan. Bramkarz popisał się jednak świetną interwencją. W 33. minucie po akcji Kyliana Mbappe gości na prowadzenie wyprowadził Adrien Rabiot. PSG straciło trafienie w najgorszym momencie, bo tuż przed przerwą. Toniego Kroosa w polu karnym faulował Giovani Lo Celso. Jedenastkę wykorzystał Ronaldo i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie.

W drugiej połowie dużo groźniejsi byli podopieczni Unaia Emery'ego, ale bramki długo nie padały. W końcu grę Realu rozruszał Marco Asensio. Najpierw po jego akcji gola strzelił, nieco przypadkowo, Ronaldo. Po chwili wynik ustalił Marcelo, który razem z Kroosem i Asensio kapitalnie rozklepali obronę PSG. Francuzi przed rewanżem są w trudnej sytuacji, drugi mecz odbędzie się 6 marca.

Real Madryt - Paris Saint-Germain 3:1 (1:1)

Bramki: Ronaldo 45 (k), 83, Marcelo 86 - Rabiot 33

Real: Navas - Nacho, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Casemiro (Lucas 79’) – Isco (Asensio 79’), Benzema (Bale 68’), Ronaldo

PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Verratti, Lo Celso (Draxler 84’), Rabiot - Mbappe, Cavani (Meunier 66’), Neymar

Relacja zakończona

Dziękujemy i zapraszamy na kolejce relacje.

Koniec meczu! Real Madryt wygrywa z PSG 3:1.

PSG mogło szybko odpowiedzieć! Mbappe jednak nie najlepiej strzelał lewą nogą.

Real znowu zachwyca Europę. Kapitalna akcja

Kapitalna akcja Kroosa z Marcelo i z Asensio i gol Brazylijczyka!

GOOOOOOL! MARCELO

Lewą stroną urwał się Asensio, zagrał w pole karne, tam nieco przypadku i do bramki kolanem trafił Ronaldo.

GOOOOOOOL! RONALDO

Lucas Vasquez za Casemiro! Pierwsza akcja Vasqueza i już przed szansą stanął Bale

Asensio zmienia Isco.

Nacho znowu wycina Neymara, żółta kartka.

Ronaldo! Modrić ładnie uruchomił Bale'a, ten zgrał do Ronaldo, a Portugalczyk znowu zablokowany.

Ależ okazja! Berchiche strzelił wzdłuż bramki, nikt nie przeciął i piłka poza polem.

Paryżanie zamknęli gospodarzy na ich połowie, nieco inny obraz gry niż w pierwszej połowie.

Druga połowa zdecydowaniue dla PSG. Na razie jednak nie ma efektów.

Bale za Benzemę.

Długa akcja PSG, zakończona strzałem bardzo niecelnym

Schodzi Cavani, w jego miejsce Thomas Meunier.

Strzał prosto w mur.

Żółta kartka dla Rabiot, rzut wolny dla Realu z odległości dogodnej dla Ronaldo.

Neymar musi zacząć trzymać nerwy na wodzy, bo już ma na koncie żółtą kartkę i łatwo go wyprowadzić z równowagi.

Godzina meczu za nami! Kapitalne widowisko na Santiago Bernabeu, szybka gra, dużo akcji, cały czas coś się dzieje.

W odpowiedzi Real, szybka kontra i gospodarze mają rzut rożny.

Bardzo dobra akcja paryżan, Real cudem się wybronił.

PSG długo utrzymywało się przy piłce na połowie rywali, ale strata mogła skończyć się groźną kontrą.

Świetna kontra PSG, Lo Celso do Neymara, ten do Mbappe, Francuz uderzył, ale na posterunku Navas!

Lepiej zaczął Real, ale groźnej akcji nie stworzył. Neymar jest groźny nawet, gdy wokół czterech rywali.

Wracamy po przerwie!

Koniec pierwszej połowy...

Jeszcze PSG próbuje przed przerwą zaatakować, będzie rzut rożny.

GOOOOOOOL! Areola wyczuł Ronaldo, ale strzał był zbyt mocny.

Najpierw piękny strzął Benzemy brani Areola, potem Kroos faulowany w polu karnym przez Lo Celso.

KARNY!!!

Varane zza pola karnego, ale bardzo niecelnie

Zamieszanie pod bramką Areoli, PSG wychodzi obronną ręką.

CAVANI! Neymar znowu zaczarował, podał do Urugwajczyka, a ten został zablokowany.

Paryżanie sami sobie utrudniają życie, znowu łatwa strata i kolejną szanse miał Ronaldo, znowu wysoko nad bramką.

Okres przewagi PSG, które po strzeleniu gola złapało wiatr w żagle.

Kroos fauluje Mbappe.

Mbappe dośrodkował z prawej flanki, Cavani przepuścił do Neymara, ten został zablokowany, ale do piłki dopadł Rabiot i wykończył sytuację.

GOOOOOOOL! Rabiot wykorzystuje stuprocentową szansę

Mecz jest bardzo ostry, teraz kartka dla Isco.

Neymar ruszył lewą stroną, minął kilku piłkarzy rywala, ale strzał oddał za słaby. Rozkręca się nam ten mecz

Ronaldo!!! Ależ dostał podanie od Marcelo i wyszedł sam na sam z Areolą, ale bramkarz PSG lepszy

Ronaldo jednak wysoko nad bramką...

Fatalna strata Lo Celso, Isco przejął piłkę, a wracający zawodnik PSG faulował Hiszpana. Świetna okazja dla Realu, około 20 metrów od bramki Areoli.

Neymar za dużo gra sam, to nie jest dobry sposób zwłaszcza, kiedy podwajają i potrajają go piłkarze Realu.

Gra PSG opiera się głównie na Neymarze, który na razie jest co chwilę faulowany. Mało widoczny jest Cavani i Mbappe. W Realu grę kreują Modric, Kroos i Isco, pokazać chce się również Ronaldo.

Neymar otrzymuje żółtą kartkę za brzydki faul na Nacho

Real bardzo dobrze presuje, ciężko się gra PSG, nie potrafią na razie składnej akcji stworzyć.

Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Starcie Alvesa z Marcelo. Piłkarz Realu zwija się z bólu, nie wiadomo co mu się stało

Neymar wypuścił Berchiche, ale ten rownież z ostrego kąta chybił.

Neymar od początku nie ma łatwego życia z zawodnikami Realu. Kolejny faul na Brazylijczyku.

Ładna dwójkowa akcja Marcelo z Benzemą. Po chwili strzał Kroosa broni Areola. Dobry początek gospodarzy.

RONALDO! Portugalczyk z ostrego kąta, po kapitalnym zagraniu Isco. Minimalnie chybił...

Wysoki pressing Realu od początku. PSG nie potrafi wyjść z własnej połowy. Po chwili ostro zaatakowany Neymar

ZACZYNAMY! HIT 1\8 FINAŁU LIGI MISTRZÓW

Przed nami hymn Ligi Mistrzów!

Znamy już składy:

Real: Navas - Nacho, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Casemiro - Isco, Benzema, Ronaldo

PSG: Areola - Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Verratti, Lo Celso, Rabiot - Mbappe, Cavani, Neymar

Środowy wieczór z Ligą Mistrzów! Zabieramy państwa na Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt podejmie Paris Saint-Germain! Czas na prawdziwe "Gwiezdne wojny"