Kot w trzech seriach zajmował dziewiąte, 20. i 12. miejsce. Żyła natomiast był 32., 22. i 36.

 

"Większość celów na trening zrealizowałem. Poukładałem pozycję najazdową i skakało mi się nieźle. Nie są to jednak jeszcze skoki, jakich bym oczekiwał" - powiedział Kot.

 

"Nie ma co płakać. Trzeba robić swoje. Pozostaje mi wszystko szybko poprawić. Czy się uda, zobaczymy. Problemem przede wszystkim jest dojazd" - dodał Żyła.

 

Na czwartek zaplanowano kolejny trening, ale nie jest jeszcze całkowicie pewne czy biało-czerwoni wezmą w nim udział. Prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia trener Stefan Horngacher dokona wyboru.

 

"Nie czuję się bliżej miejsca w składzie. Jest jeszcze jutrzejszy dzień i mam nadzieję, że warunki pozwolą na przeprowadzenie treningu i pokazanie swoich możliwości. Koncentruję się na sobie, na swoich skokach. Mam swój plan, Piotrek ma swój, a trener zdecyduje" - podkreślił Kot.

 

Kwalifikacje odbędą się w piątek, a walka o medale w sobotę.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.