Po świetnym niedzielnym konkursie w Willingen, poprzedzającym igrzyska olimpijskie, wydawało się że Żyła będzie miał miejsce w drużynie na konkursy olimpijskie. Nasz reprezentant stanął na trzecim stopniu podium obok Kamila Stocha i był bardzo chwalony za swój występ. Jednak treningi przed zawodami na średniej skoczni HS-109 wykluczyły go z rywalizacji, ponieważ jego koledzy z drużyny prezentowali się nieco lepiej.

 

14 lutego zawodnicy rozpoczęli treningi na dużej skoczni. Na ich podstawie trener Stefan Horngacher wybierze czwórkę, która stanie na starcie rywalizacji w sobotę 17 lutego na skoczni dużej HS-140 w Pjongczangu.

 

Podczas emisji Studia Pjongczang 2018 na antenie Polsatu Sport debatowano na temat szans Żyły na występ w konkursie na dużej skoczni. Swoje zdanie na ten temat przedstawił dziennikarz Onetu Tomasz Kalemba.

 

- Wygląda na to, że Piotrek Żyła straci miejsce w kadrze na dużą skocznię, przegrywał z Maćkiem te pierwsze treningi. Wydaje mi się jednak, że Stefan Horngacher będzie chciał dać szansę występu Piotrkowi. Trener cały czas liczy na przebudzenie się tego zawodnika. W jutrzejszych treningach musiałby skakać zapewne o wiele dalej od Maćka Kota aby cokolwiek się jeszcze zmieniło. Wydaje się że ta hierarchia jest już całkowicie ustalona - skomentował ekspert Onetu.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.