W norweskiej kadrze doszło do skandalu! Jeden z reprezentantów tego kraju został złapany przez władze w Pjongczangu. Olimpijczyk dopuścił się aktu wandalizmu pod wpływem alkoholu, dewastując dwa samochody - w tym jeden, jak się później okazało należący do koreańskiej policji. Jak podają tamtejsze służby, zatrzymany przyznał się do winy i zgodził pokryć zaistniałe szkody.

 

Grzywna wyniosła 2500 dolarów amerykańskich. Swoje stanowisko w sprawie przedstawił przedstawiciel norweskiej federacji.

 

- Jest to naruszenie dyscypliny, które nie jest zgodne z przynależnością do norweskiej drużyny olimpijskiej. W związku z tym osoba ta opuści Pjongczang. Zostanie odesłana do kraju pierwszym możliwym transportem w momencie, gdy sprawę zakończy koreańska policja - przyznał  Tore Oevrebo.

 

Tożsamość podejrzanego pozostaje tajemnicą...

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.