Solidny Zieliński w bezbarwnym Napoli. Spacerek Atletico w Kopenhadze

Napoli Piotra Zielińskiego przegrało przed własną, nielicznie zgromadzoną publicznością, z RB Lipsk 1:3 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Włoska drużyna grała bojaźliwie i traciła bardzo wiele piłek, za co została trzykrotnie skarcona. Doskonały mecz zagrali piłkarze Atletico pokonując wysoko FC Kopenhaga 4:1.

Najciekawiej zapowiadało się starcie dwóch zespołów, które w Lidze Europy znalazły się po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, czyli SSC Napoli - RB Lipsk. Po bezbarwnej pierwszej połowie pełnej niedokładności w wykonaniu Napoli wynik w 52. minucie otworzył Ounas. Ekipa Mauricio Sariego przeprowadziła naprawdę dobrą akcję. Młody pomocnik wykorzystał podanie Marko Roga i wtargnął w pole karne, a następnie strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce Petera Gulácsiego.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Od dłuższego czasu w polu karnym gospodarzy było niebezpiecznie. Obrońcy nie upilnowali Timo Wernera, a ten uderzył przepuszczoną przez Yussufa Poulsena piłkę idealnie mijając dłonie Pepe Reiny. Patrząc na grę linii defensywnej Napoli można było się spodziewać tego, co nastało chwilę później. Bramkarz włoskiej drużyny ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Brumy. Niemcom jednak wciąż było mało. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Werner. Dość dobrze na tle zespołu radził sobie Piotr Zieliński, który stał się ofiarą wielu ataków rywali. Polak był faulowany najczęściej z całej drużyny.

Spokojne zwycięstwo odnotowali piłkarze Atletico. Mimo, że przegrywali od 15. minuty 0:1 zdołali odrobić straty i wypracować sporą zaliczkę przed meczem rewanżowym. Bez nerwów obyło się również w Lyonie, gdzie Olympique wygrał z Villarealem 3:1. Remisami 1:1 zakończyły się dwa starcia: AEK Ateny - Dynamo Kijów i Partizan Belgrad - Viktoria Pilzno.

Wyniki spotkań o godz. 21.05:

SSC Napoli - RB Lipsk 1:3 (Ounas 52' - Werner 62', 90+3', Bruma 74')
AEK Ateny - Dynamo Kijów 1:1 (Ajdarevic 80' - Tsygankov 19')
Celtic Glasgow - Zenit Petersburg 1:0 (McGregor 78')
FC Kopenhaga - Atletico Madryt 1:4 (Fischer 15' - Niguez 21', Gameiro 37', Griezmann 71', Vitolo 77')
FCSB - Lazio Rzym 1:0 (Gnohere 29')
Olympique Lyon - Villareal CF 3:1 (Ndombele 46', Fekir 49', Depay 82' - Fornals 63')
FK Partizan Belgrad - Viktoria Pilzno 1:1 (Tawamba 58' - Reznik 81')